Hegedű tanszakos növendékeink újabb (ebben a tanévben már a sokadik) versenyen értek el kiváló eredményeket!
A XXVIII. Regionális Verbunkos Hegedűversenyen az alábbi növendékeink -és tanáraik- szerepeltek sikerrel:
A verseny nagydíját Bocsi Botond növendékünk kapta!!!
(felkészítő tanára Ádám Endréné)
– I. helyezést értek el: Hornyak Hanna, Pap Hédi, Szabó Gerda (felkészítő tanáruk Ádám Endréné)
– II. helyezést értek el: Szalay Abigél (felkészítő tanára Jakab Zsófia), Maróti Lelle (felkészítő tanára Bányi-Szarvas Márta)
– III. helyezést értek el: Mikk Boglárka (felkészítő tanára Ádám Endréné).
Emléklapot kapott: Jáger Jázmin (Jakab Zsófia növendéke)
Szabó Gerda az első díjon kívül a kötelező darab előadásáért különdíjat is kapott.
A verseny legjobb zongorakísérője László Éva kollégánk lett. A verseny tanári díját Ádám Endréné kollégánk kapta!
Reményi Ede Emlékverseny eredménye
2019. május 3-án, Verpeléten rendezték meg a Reményi Ede Emlékversenyt, melyen növendékeink szép eredményeket értek el:
1. korcsoport:
Hornyak Hanna – hegedű, 1. helyezés
Felkészítő tanára: Ádám Endréné
Zongorakísérő: László Éva
Zalánki Sebestyén – zongora, 2. helyezés
Felkészítő tanára: Dr. Kalmárné Anka Ildikó
2. korcsoport:
Milák Johanna Jázmin – oboa, 2. helyezés
Felkészítő tanára: Gulyás-Huszárszki Éva
Zongorakísérő: Kardos-Kovács Erika
Szabó Gerda – hegedű, 2. helyezés
Felkészítő tanára: Ádám Endréné
Zongorakísérő: László Éva
Kamara kategória:
Esküdt Ádám furulya és Esküdt Gábor cselló, 2. helyezés
Felkészítő tanáruk: Birta Béla és Gulyás-Huszárszki Éva
Intézményünk megkapta a legsikeresebb iskola díját!
Magánének verseny eredménye
Április 17-én Balassagyarmaton rendezték meg a II. Keönch Boldizsár Énekverseny a Zene-és Művészeti Iskolák Magánének Szakos Növendékei Részére elnevezésű versenyt, melyen zeneiskolánk növendéke, Csák Ádám II. helyezést ért el korcsoportjában.
Felkészítő tanára Belkovics Zoltán, zongorán kísérte Bajzáth Linda, akit a szakmai zsűri zongorakísérői különdíjban részesített.
XIV. kamarazenei találkozó eredménye
Kazincbarcikán rendezték meg az Észak-magyarországi zene-és művészeti iskolák XIV. kamarazenei találkozóját, melyen Vadrózsák nevű, furulyás növendékeinkből álló csapatunk KIEMELT I. DÍJ-ban részesült. A kamarazenekar tagjai: Kun Veronika, Gyarmati Lili, Miklós Hanna.
Tanáruk: Szeredi Andrea
II. Cserépfalui Kistérségi Rézfúvós Minősítő Verseny eredménye
Növendékeink szép eredményeket értek el a II. Cserépfalui Kistérségi Rézfúvós Minősítő Versenyen.
– Bányi András Sándor – trombita 1. osztály- bronz minősítés
– Kovács-Tesléry Ádám – tuba 1. osztály – bronz minősítés
– Keresztes László Mátyás – trombita 1. osztály – arany minősítés
– Kiss Dominik – kürt 3. osztály – ezüst minősítés
– Prokaj Zsófi – kürt 4. osztály – arany minősítés
– Majoros Máté – tenorkürt 4. osztály – ezüst minősítés
– Antal Dániel – trombita 4. osztály – bronz minősítés
– Tajti Péter – trombita 5. osztály – arany minősítés
Felkészítő tanárok:
– Bereznay András
– Gulyás László
– Karnizs Csaba
– Virágh Lilla
Zongorán kísért: Kardos-Kovács Erika
X. Országos Czidra László Furulyaverseny eredménye
Fantasztikusan szerepeltek növendékeink a X. Országos Czidra László Furulyaverseny döntőjében!
Gyarmati Lili – III. korcsoport III. helyezés.
Kun Veronika, Gyarmati Lili, Miklós Hanna – Kamara II. korcsoport III. helyezés.
Tanáruk, Szeredi Andrea tanári különdíjban, zongorakísérőjük, László Éva pedig korrepetítori különdíjban részesült!
Nyílt nap, felvételi
Május 11-én (szombaton), 9:00 – 12:00 óráig zeneiskolai nyílt napot tartunk.
A zeneiskolai felvételire május 14-én és május 15-én, 14:00 – 18:00 óráig kerül sor.
Tavaszi szünet
Intézményünkben a tavaszi szünet április 18-tól április 24-ig tart. Első tanítási nap: április 25, csütörtök.
I. Református Népdaléneklő Verseny eredménye
Növendékeink az I. Református Népdaléneklő Versenyen, Kisvárdán, csodás eredményeket értek el:
EGYÉNI KATEGÓRIA
I. korcsoport
Gáspár Lilla – „EZÜST” minősités
II. korcsoport
Horuczi Liza Krisztina – „ARANY” minősítés
III. korcsoport
Hegyi Rozina Janka – „KIEMELT ARANY” minősítés
Sebestén Emma Zóra – „EZÜST” minősítés
Lember Ákos – „ARANY” minősítés
V. korcsoport
Hadobás András Győző – „ARANY” minősítés
KAMARACSOPORT KATEGÓRIA
II. korcsoport
KÜS BODORKÁK – „KIEMELT ARANY” minősítés
Tagjai: Gáspár Lilla, Hegyi Rozina Janka, Horuczi Liza Krisztina
III. korcsoport
SZEDERKÉK – „EZÜST” minősítés
Tagjai: Barabás Csenge, Mikk Hortenzia Vivien
LENVIRÁGOK – „ARANY” minősítés
Tagjai: Elekes Boglár, Kovács Laura Emese
IV. korcsoport
NAGY BODORKÁK – „KIEMELT ARANY” minősítés
Tagjai: Barabás Csenge, Elekes Boglár, Kovács Laura Emese, Mikk Hortenzia Vivien, Milák Johanna Jázmin, Sebestyén Emma Zóra, Varga Borbála
V. korcsoport
BÚZAVIRÁGOK – „ARANY” minősítés
Tagjai: Milák Johanna Jázmin, Varga Borbála
Tanáruk: Gyura Fanni
XV. Országos Zongoraverseny eredménye
Növendékünk, Csibi Orsolya Boglárka a Nyíregyházán megrendezett XV. Országos Zongoraverseny döntőjében, a korcsoportjában II. helyezést ért el. A zsűri ezenkívül a legszebb romantikus mű előadásáért különdíjjal is jutalmazta. Felkészítő tanára Kovácsné Gulyás Zsuzsanna tanári különdíjban részesült.