Author

Barta Roland

2019-08-29

Órabeosztások

Kedves Növendékek!

A 2019/2020-as tanévre a szolfézs és 3-4. foglalkozások (zenetörténet, kórus, fúvószenekar, stb.) órabeosztását 2019. szeptember 3-án és 4-én (kedd, szerda) 14:00-18:00 óráig tartjuk.

A megjelenés minden növendék számára kötelező!

A hangszeres órabeosztások 2019. szeptember 5-6-7-én (csütörtök, péntek, szombat) egyéni kiírás szerint történnek. Az órabeosztások dátumait és a növendéklistát a portán található hirdetőtáblán olvashatják 2019. szeptember 3-tól kezdődően.

A hangszeres órabeosztás előfeltétele az szolfézs, illetve az egyéb 3-4. foglalkozások órabeosztásán való részvétel.

 

2019-06-03

Kollégáink elismerése

Pedagógus nap alkalmából három kollégánk kapott elismerést!
Ádám Endréné miniszteri elismerő oklevelet, Kovácsné Gulyás Zsuzsanna az Egri Tankerület kiváló pedagógusa elismerést valamint László Éva tanárnő pedagógus szolgálatért emlékérmet vehetett át. Kitüntetésükhöz szívből gratulálunk!

2019-05-28

Tanévzáró, beiratkozás időpontjai

Intézményünkben a tanévzárót június 14-én, pénteken tartjuk:

 – Fa- és rézfúvós tanszak, Vonós és népzene tanszak: 16:00 óra

 – Billentyűs tanszak, Zeneismeret, vokális és akkordikus tanszak: 17:00 óra

A 2019/2020-as tanévre a beiratkozás június 17-én és 18-án (hétfő, kedd) 09:00 – 18:00 óra között lesz.

2019-05-20

XXVIII. Regionális Verbunkos Hegedűverseny eredménye

Hegedű tanszakos növendékeink újabb (ebben a tanévben már a sokadik) versenyen értek el kiváló eredményeket!
A XXVIII. Regionális Verbunkos Hegedűversenyen az alábbi növendékeink -és tanáraik- szerepeltek sikerrel:
A verseny nagydíját Bocsi Botond növendékünk kapta!!!
(felkészítő tanára Ádám Endréné)
– I. helyezést értek el: Hornyak Hanna, Pap Hédi, Szabó Gerda (felkészítő tanáruk Ádám Endréné)
– II. helyezést értek el: Szalay Abigél (felkészítő tanára Jakab Zsófia), Maróti Lelle (felkészítő tanára Bányi-Szarvas Márta)
– III. helyezést értek el: Mikk Boglárka (felkészítő tanára Ádám Endréné).
Emléklapot kapott: Jáger Jázmin (Jakab Zsófia növendéke)
Szabó Gerda az első díjon kívül a kötelező darab előadásáért különdíjat is kapott.
A verseny legjobb zongorakísérője László Éva kollégánk lett. A verseny tanári díját Ádám Endréné kollégánk kapta!

2019-05-08

Reményi Ede Emlékverseny eredménye

2019. május 3-án, Verpeléten rendezték meg a Reményi Ede Emlékversenyt, melyen növendékeink szép eredményeket értek el:

1. korcsoport:

Hornyak Hanna – hegedű, 1. helyezés

Felkészítő tanára: Ádám Endréné

Zongorakísérő: László Éva

 

Zalánki Sebestyén – zongora, 2. helyezés

Felkészítő tanára: Dr. Kalmárné Anka Ildikó

 

2. korcsoport:

Milák Johanna Jázmin – oboa, 2. helyezés

Felkészítő tanára: Gulyás-Huszárszki Éva

Zongorakísérő: Kardos-Kovács Erika

 

Szabó Gerda – hegedű, 2. helyezés

Felkészítő tanára: Ádám Endréné

Zongorakísérő: László Éva

 

Kamara kategória:

Esküdt Ádám furulya és Esküdt Gábor cselló, 2. helyezés

Felkészítő tanáruk: Birta Béla és Gulyás-Huszárszki Éva

 

Intézményünk megkapta a legsikeresebb iskola díját!

2019-04-30

Magánének verseny eredménye

Április 17-én Balassagyarmaton rendezték meg a II. Keönch Boldizsár Énekverseny a Zene-és Művészeti Iskolák Magánének Szakos Növendékei Részére elnevezésű versenyt, melyen zeneiskolánk növendéke, Csák Ádám II. helyezést ért el korcsoportjában.

Felkészítő tanára Belkovics Zoltán, zongorán kísérte Bajzáth Linda, akit a szakmai zsűri zongorakísérői különdíjban részesített.

 

2019-04-26

XIV. kamarazenei találkozó eredménye

Kazincbarcikán rendezték meg az Észak-magyarországi zene-és művészeti iskolák XIV. kamarazenei találkozóját, melyen Vadrózsák nevű, furulyás növendékeinkből álló csapatunk KIEMELT I. DÍJ-ban részesült. A kamarazenekar tagjai: Kun Veronika, Gyarmati Lili, Miklós Hanna.

Tanáruk: Szeredi Andrea

2019-04-25

II. Cserépfalui Kistérségi Rézfúvós Minősítő Verseny eredménye

Növendékeink szép eredményeket értek el a II. Cserépfalui Kistérségi Rézfúvós Minősítő Versenyen.

Bányi András Sándor – trombita 1. osztály- bronz minősítés

Kovács-Tesléry Ádám – tuba 1. osztály – bronz minősítés

Keresztes László Mátyás – trombita 1. osztály – arany minősítés

Kiss Dominik – kürt 3. osztály – ezüst minősítés

Prokaj Zsófi – kürt 4. osztály – arany minősítés

Majoros Máté – tenorkürt 4. osztály – ezüst minősítés

Antal Dániel – trombita 4. osztály – bronz minősítés

Tajti Péter – trombita 5. osztály – arany minősítés

Felkészítő tanárok:

– Bereznay András

– Gulyás László

– Karnizs Csaba

– Virágh Lilla

Zongorán kísért: Kardos-Kovács Erika